wtorek, 28 stycznia 2020

DOBRA (?) ZMIANA cz. V

KRESKÓWKI (3)

1. Poznaliśmy obsadę serialu animowanego platformy Hulu Marvel's M.O.D.O.K. Obok Pattona Oswalta w głównej roli do projektu zostali zaangażowani również: Aimee Garcia jako żona głównego bohatera, Ben Schwartz jako 12-letni syn, Melissa Fumero jako 17-letnia córka, Wendi McLendon-Covey jako szalona naukowczyni i rywalka bohatera w A.I.M., Beck Bennet jako nowy szef bohatera w przejętej przez korporację GRUMBL firmie A.I.M., Jon Daly jako sfrustrowany i sarkastyczny Super Adaptoid oraz Sam Richardson jako podwładny i fanatycznie lojalny podwładny bohatera.
Przed rokiem informowano o planach platformy Hulu realizacji kilku seriali animowanych inspirowanych komiksami Marvela. Miały się one składać na miniuniwersum The Offenders. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Marvel TV przestało istnieć, Jeph Loeb nie jest już nadzorcą telewizyjnych projektów Marvela, kontrolę nad wszystkim przejął Kevin Feige. A ten postanowił mocno ograniczyć listę tytułów Hulu.

Do kosza trafił więc serial Howard The Duck, który miał opowiadać o szalonych przygodach kultowego, palącego cygara kaczora. Współtwórcą tego serialu był Kevin Smith.

Nie zobaczymy również Marvel's Tigra & Dazzler Show. Ten serial miał opowiadać o politycznie progresywnych Tigrze i Dazzler, które wykorzystają swoje przepełnione mocami serca i głowy, by pomóc mieszkańcom Miasta Aniołów.

Najprawdopodobniej nie zobaczymy również samego The Offenders, w którym mieli się spotkać bohaterowie wszystkich marvelsowkich seriali przygotowywanych dla Hulu.

Co więc pozostało? Marvel's M.O.D.O.K. o zawodowych i rodzinnych problemach słynnego arcyłotra oraz Marvel's Hit-Monkey (historia wkurzonego makaka japońskiego, który z pomocą ducha amerykańskiego zabójcy próbuje zniszczyć kryminalny świat Tokio)
2. Platforma HBO Max zamawia animowany serial satyryczny The Prince o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W obsadzie są: Tom Hollander jako książęta Filip i Karol, Orlando Bloom jako książę Harry, Frances De La Tour jako królowa Elżbieta, Iwan Rheon jako książę William, Gary Janetti jako książę George oraz Alan Cumming jako kamerdyner George'a. Projekt inspirowany jest satyrycznym kontem instagramowym

3. Ankieta: najlepszy odcinek BoJacka Horsemana. Ankieta oczywiście z okazji zbliżającego się końca serialu, który nastąpi 31 stycznia

SERIALE, DRAMY, SERIE LIVE-ACTION (25)

1. Po udanym konkursie inauguracyjnym, drugi Seiyū Red and White Singing Contest Joujiego Nakaty ma początkowy skład i ustaloną datę. Wydarzenie odbędzie się 2 maja w Pacifico Yokohama National Convention Hall.

Pierwszymi ujawnionymi członkami zespołu Czerwonych (kobiet) są Kikuko Inoue, Ai Orikasa (Sealand w Hetalii, K. K. w Kekkai Sensen, Quatre Raberba Winner w Mobile Suit Gundam Wing, Momonosuke Kozuki w One Piece, Fee Carmichael w Planetes, Ayame i Kaede Fujieda w Sakura Wars, Chizuru Kirishiki w Shiki, Shiro i Levi Tolar w Super Robot Taisen OG, Genius Sage w Tales of Symphonia The Animation, Ryuoko Hakubi w Tenchi Muyou!, Shizuka Takanashi w Working, Shizuru Kuwabara i Koto w Yu Yu Hakusho), Hiroko Kasahara (Fuu Hououji w Magic Knight Rayearth, Ami Kurimoto w DNA²), Sumi Shimamoto (Big Mom w Bakuretsu Hunters, Flora w Berserk, Yukiko Kudou w Detective Conan, Mitsuba Okita w Gintama, Mezu w Hoozuki no Reitetsu, Risa w Hoshi wo Ou Kodomo, Kyouko Otonashi w Maison Ikkoku, Goddess w Mawaru Penguindrum, Narrator w Nichijou, Dzwoneczek w Peter Pan no Bouken, Tae i Sae Sekihara w Rurouni Kenshin, Mother Alba w Senyuu, Shokupanman w Sore Ike! Anpanman, Asuka Mizunokouji w Urusei Yatsura, Mari Shimada w Wake Up Girls), Rie Tanaka i Noriko Hidaka.

Członkowie Białego (męskiego) zespołu ogłoszeni do tej pory: Kazuhiko InoueTomokazu SekiShunsuke Takeuchi i Ryusei Nakao.

Noriko Hidaka, Kikuko Inoue, Hiroko Kasahara, Kazuhiko Inoue, Tomokazu Seki i Shunsuke Takeuchi powracają z ubiegłorocznych zawodów.

Wydarzenie poprowadzi aktor głosowy z serii Detective Conan Rikiya Koyama i aktorka głosowa Fairy Tail Sayaka Ohara.

Bilety trafiły do ​​sprzedaży 24 stycznia w Japonii. Zeszłoroczny program będzie także transmitowany za darmo do 23 lutego w GYAO !

Pomysł zawodów rozpoczął się od przypadkowego posta na Twitterze autorstwa Nakaty. Wypuścił pomysł corocznego konkursu dla aktorów głosowych i był zaskoczony, jak wiele wsparcia otrzymał od fanów.

Konkurs wzorowany jest na dorocznym konkursie NHK Kōhaku Uta Gassen (Red and White Song Contest), w którym dwa zespoły piosenkarek (zespół czerwony) i piosenkarzy (zespół biały) konkurują ze sobą. Program jest tradycją sylwestrową

2. Luke Evans (Alienista) został gwiazdą 3-odcinkowego serialu kryminalnego The Pembrokeshire Murders. Fabuła inspirowana jest prawdziwą historią opisaną w książce Steve'a Wilkinsa i dziennikarza Jonathana Hilla Catching the Bullseye Killer.

Evans zagra samego Wilkinsa, który w 2006 roku jako policyjny detektyw zajął się na nowo sprawą serii morderstw z lat 80., które miały miejsce w okolicach Dyfed Powys. Sprawcy wtedy nie udało się ustalić. Wilkins jednak wykorzystał najnowszą wiedzę i techniki kryminalistyczne, dzięki czemu zdołał odkryć ślady wskazujące, że morderstwa powiązane były z serią włamań, jakie miały miejsce w latach 80. i 90. Sprawca tych włamań właśnie kończy odsiadywanie wyroku za nie. Wilkins musi znaleźć dowody zanim podejrzany wyjdzie na wolność i być może znów kogoś zabije...

W obsadzie są również: Keith Allen, Owen Teale, Alexandria Riley, Caroline Berry, Oliver Ryan oraz David Fynn (jako dziennikarz Jonathan Hill).

Projekt powstaje dla ITV. Zdjęcia ruszają jeszcze w tym miesiącu

3. Drugi sezon Sex Education jest już dostępny na Netflix. Dzieciaki z Moordale muszą poradzić sobie nie tylko ze zwyczajnymi problemami wieku dojrzewania, ale też z epidemią chlamydiozy. Tymczasem aktorka Julia Wieniawa, dziennikarz i youtuber Grabari oraz psycholożka i Kasia Koczułap, autorka bloga "Co z tym seksem?" rozmawiają o seksie, serialu i własnych doświadczeniach.

SERIAL KILLERS o Sex Education

4. Serial Locke & Key, który zadebiutuje w serwisie Netflix, to długo wyczekiwana adaptacja bestsellerowej serii komiksów autorstwa Joego Hilla i Gabriela Rodrígueza wydawanej przez IDW Comics. Zobaczcie wideo, w którym twórcy wraz z showrunnerami, Carltonem Cusem i Meredith Averill, opowiadają o drodze, jaką ta historia przebyła z kart komiksu na ekran. Premiera już 7 lutego na Netflix!

Gdy ich ojciec zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach, rodzeństwo Lockeów wraz z matką przeprowadza się do rodzinnego domu znanego jako Key House, który okazuje się być pełen magicznych kluczy, prawdopodobnie powiązanych ze śmiercią ich ojca. Dzieci zaczynają poznawać różne klucze i ich unikalne właściwości, ale budzą przy tym tajemniczego demona, który nie poprzestanie na niczym, aby zdobyć klucze. Serial Carltona Cuse'a (Zagubieni, Bates Motel) i Meredith Averill (Nawiedzony dom na wzgórzu) to opowieść o dorastaniu, miłości, stracie i silnych więziach rodzinnych, a wszystko to z dużą dozą tajemnicy.







W serialu Locke & Key występują Darby Stanchfield (Skandal) jako Nina Locke, Jackson Robert Scott (To) jako Bode Locke, Connor Jessup (American Crime) jako Tyler Locke, Emilia Jones (Horrible Histories: The Movie) jako Kinsey Locke, Bill Heck (Ballada o Busterze Scruggsie) jako Rendell Locke, Laysla De Oliveira jako Dodge, Sherri Saum jako Ellie Whedon, Thomas Mitchell Barnet jako Sam Lesser, Griffin Gluck (American Vandal) jako Gabe oraz Coby Bird jako Rufus Whedon

5. Netflix ogłosił datę premiery i udostępnił pierwsze zdjęcia nowej produkcji twórców Stranger Things i The End of the F***ing World! Serial To nie jest OK już od 26 lutego na Netflix!

To nie jest OK to satyryczna opowieść o nastolatce, która próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce.

Twórcami serialu są reżyser i producent wykonawczy The End of the F***ing World Jonathan Entwistle oraz producenci Stranger Things. Serial powstał na podstawie komiksu Charlesa Forsmana. Występują  Sophia Lillis (To, Małgosia i Jaś, Ostre przedmioty) jako Sydney, Wyatt Oleff (To, Strażnicy Galaktyki) jako Stanley Barber, Sofia Bryant (Żona idealna, The Code) jako Dina, Kathleen Rose Perkins (Odcinki, Youre The Worst) jako Maggie, Aidan Wojtak-Hissong (Misja, Falling Water) jako Liam, Richard Ellis jako Brad Lewis.

Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu:









6. The Chosen serial o życiu Jezusa zebrał ponad 10 mln dolarów od 15 tys. inwestorów, dzięki temu po zakończeniu pierwszej zbiórki stał się najlepiej zarabiającym projektem crowdfundingowym w kategorii projektów filmowych.
Dobre przyjęcie serialu opiera się na pokazaniu znanych historii, z całkowicie nowej perspektywy – tego co działo się za kulisami scen biblijnych. Np. Dlaczego Jezus pierwszy cud uczynił akurat podczas wesela w Kanie? Dlaczego właściwie Maryi tak bardzo zależało na tym cudzie? Twórcy puścili wodze fantazji i przedstawili interesujące tło historii, dotyczących kluczowych bohaterów Nowego Testamentu.

Serial składa się z pilota oraz 8 odcinków pierwszego sezonu. W każdym z nich coraz lepiej poznajemy historię uczniów Jezusa i Jego samego. Nie są to jednak posągowe postacie przemawiające z pięknym, brytyjskim akcentem. Każdy jest trochę "chropowaty", ma codzienne problemy czy przywary. Dzięki zbiórce twórcy mogli zrealizować swoją wizję niezależnie od wielkich studiów telewizyjnych. Dobre przyjęcie ze strony widzów skłania autorów do planów kolejnych filmów.

Chcemy stworzyć 7 sezonów i dotrzeć do miliarda widzów w ciągu najbliższych 7 lat. Jeśli udało się to twórcom Gry o tron, to dlaczego ma się nie udać serialowi opartemu o najlepiej sprzedającą się Książkę w historii? – mówi Jeff Harmon, jeden z twórców serialu.
Serial można obejrzeć korzystając z bezpłatnej aplikacji The Chosen (wersja na smartfony oraz iOS). Do tej pory odcinki wyświetlono ponad 4 mln razy, w 156 krajach na świecie. Serial jest dostępny w 4 wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, a od świąt Bożego Narodzenia także w wersji z polskimi napisami. Jak dotąd jednak nie zaproponowano polskiego tłumaczenia samego tytułu serii – trwa konkurs na najlepszy pomysł na nazwę. Propozycje można przesyłać na adres: karol@vidangel.com

7. Platforma Netflix pochwaliła się wynikami niektórych swoich tytułów, które miały premierę w IV kwartale 2019 roku. Przy okazji ujawniła też, że zmieniła metodę liczenia widowni. Do tej pory aby odcinek serialu lub film zostały uznane za obejrzane, na danym koncie trzeba było zobaczyć jego 70%. Teraz platforma skupia się na świadomej decyzji o obejrzeniu danego tytułu, do czego wystarczy obejrzenie zaledwie dwóch minut.

Największym serialowym hitem platformy w IV kwartale okazał się Wiedźmin. Netflix podaje, że w ciągu pierwszych 28 dni serial oglądany był przez 76 milionów kont. Według szefów platformy ekranizacja prozy Sapkowskiego jest na najlepszej drodze do ustanowienia nowych rekordów oglądalności dla pierwszych sezonów oryginalnych produkcji Netfliksa.

Wśród tytułów filmowych największym hitem okazało się 6 Underground, które po pierwszych czterech tygodniach na platformie zgromadziło imponującą widownię 83 mln kont. Walczący o Oscara Klaus obejrzany został przez 40 mln kont. Netflix nie podał jednak wyników Irlandczyka ani Historii małżeńskiej.

Platforma ogłosiła również, że liczba subskrypcji poza granicami USA przekroczyła 100 milionów i wynosi obecnie 106,5 mln. W skali całego globu Netflix miał na koniec IV kwartału 167,09 mln subskrypcji, co oznacza wzrost o 8,76 mln w porównaniu z wynikiem na koniec III kwartału 2019 roku.
Wiedźmińskie uniwersum na platformie Netflix powiększa się. Do realizacji trafił bowiem nowym projekt, film anime zatytułowany The Witcher: Nightmare of the Wolf.

Szczegóły obrazu nie są na razie znane. Z lakonicznego komunikatu dowiadujemy się jedynie, że kontynentowi zagraża nowe, potężne niebezpieczeństwo.

Za Nightmare of the Wolf odpowiadać będzie showrunnerka Wiedźmina Lauren Schmidt Hissrich oraz producent tego serialu Beau DeMayo. Nie podano jednak, czy gwiazdy aktorskiego Wiedźmina użyczą głosu animowanym postaciom.

Realizacją anime zajmie się koreańskie Studio Mir, które dla platformy Netflix zrobiło m.in. serial Voltron: Legendary Defender

8. Cole Sprouse (Nie ma to jak hotel, Nie ma to jak statek) wystąpi w serialowym podcaście pod tytułem Borrasca. Scenariusz napisze Rebecca Klingel, która została nominowana do nagrody Gildii Scenarzystów za netfliksowy Nawiedzony dom na wzgórzu.

Ośmioodcinkowa seria ukaże się w kwietniu. Jej bohaterem będzie Sam Walker, młody chłopak, który wraz z siostrą przeprowadza się do malowniczego górskiego miasteczka Drisking w stanie Missouri. Bohater szybko orientuje się, że dzieją się tam dziwne rzeczy. Kiedy jego siostra niespodziewanie znika, Sam postanawia rozwikłać zagadkę

9. Laura Dern (Historia małżeńska, Małe kobietki) będzie gwiazdą oraz producentką realizowanego dla serwisu streamingowego Quibi serialu Just One Drink.

Każdy odcinek ma być krótką scenką rodzajową, w której grana przez Dern barmanka wdaje się w pogawędkę z jednym z klientów. Wszystkich rozmówców bohaterki łączy fatalna kondycja psychiczna.

Scenariusz Just One Drink napisze znany brytyjski pisarz Nick Hornby (Brooklyn, Była sobie dziewczyna).

Quibi rozpoczyna działalność 6 kwietnia

10. Netflix ogłosił datę premiery drugiego sezonu Altered Carbon. Nowe odcinki pojawią się na platformie streamingowej już 27 lutego. W rolę Takeshiego Kovacsa wcieli się tym razem Anthony Mackie
11. Disney+ zleca realizację odcinka pilotowego komediowego serialu akcji Ultra Violet & Blue Demon. Jest to historia 13-letniej Violet, która zostaje wybrana przez magiczną "maskę" na nowe wcielenie słynnego Blue Demon Jr
12. Platforma Quibi szykuje serial-antologię Florida Man. Poszczególne odcinki będą inspirowane najbardziej dziwacznymi i szalonymi nagłówkami z gazet, ale same historie będą już fikcyjne i mają wyjaśnić, jak doszło do wydarzeń, które dostały właśnie takie nagłówki

13. Amazon, Paramount i Skydance nie zwalniają tempa i szykują kolejny wspólny projekt. Po Jacku Ryanie i zapowiedzianym niedawno Jacku Reacherze przyszła pora na serial Alex Cross.

Projekt jest oczywiście nową ekranizacją cyklu powieściowego Jamesa Pattersona, który był już przez Hollywood wykorzystywany jako baza filmów kinowych. Dwukrotnie Crossem był Morgan Freeman (Kolekcjoner i W sieci pająka). Raz zagrał go Tyler Perry (Alex Cross).

Cykl Pattersona składa się z prawie 30 tomów. Nie wiemy jednak, który z nich stanowić będzie podstawę pierwszego sezonu. Sam Patterson ma być jednym z producentów wykonawczych.

Alex Cross to psycholog behawioralny, który w pierwszych tomach był detektywem wydziału zabójstw w Waszyngtonie. W późniejszych powieściach został agentem FBI, a potem wrócił do praktyki psychologicznej i konsultacji zarówno w sprawach prowadzonych przez policję, jak i FBI

14. Rosario Dawson (Niezapomniany) zagra jedną z głównych ról w pilocie serialu DMZ, za kamerą którego stanie Ava DuVernay.

Akcja komiksu rozgrywa się w w niedalekiej przyszłości. Bohaterem jest młody mężczyzna uwięziony na Manhattanie. Po drugiej amerykańskiej wojnie domowej ta część Nowego Jorku została zmieniona w strefę zdemilitaryzowaną.

Dawson wcieli się w lekarkę Almę Ortego, która wyrusza w podróż w poszukiwaniu swojego zaginionego syna. Po drodze napotka niebezpieczne gangi, szalonych watażków oraz nowe siły kształtujące przerażającą rzeczywistość Ameryki przyszłości.

Projekt powstanie dla platformy HBO Max. Showrunnerem jest Robert Patino

15. Seth Rogen, Matt Tolmach i David F. Sandberg przygotują serialową adaptację kultowego komiksu Ricka Remendera i Tony'ego Moore'a - Fear Agent.

Międzywymiarowi najeźdźcy, podróże w czasie, klony klonów klonów. I mnóstwo whisky. Bez względu na to, czy walczy z kosmicznym pomiotem, cofa się w czasie, by powstrzymać inwazję obcej rasy, czy odbija byłą żonę, Heath Huston nie cofnie się przed niczym, by naprawić przeszłe błędy, uratować galaktykę i odzyskać rodzinę...

Projekt powstanie dla platformy Amazonu. Firma wygrała licytację m.im. z HBO Max, TNT oraz Peacock. Scenariusz napisze Mattson Tomlin, który pracuje aktualnie nad Batmanem

16. Biedny Obi-Wan Kenobi. Kiedyś miał dostać własny film kinowy. Po klapie Hana Solo projekt trafił do kosza. Później miał być głównym bohaterem serialu platformy Disney+. Niestety właśnie dowiedzieliśmy się, że na razie ten projekt również nie powstanie.

Zdjęcia do serialu miały się rozpocząć latem i już trwał proces zatrudniana osób do pracy na planie. Teraz okazuje się, że wszystkim im podziękowano. Zdjęć nie będzie i nowej daty nie podano. Zaś scenariusz trafił do kosza.

The Hollywood Reporter podaje, że Kathleen Kennedy nie była zadowolona z pomysłów fabularnych zawartych w ukończonych scenariuszach do dwóch pierwszych odcinków. Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak późno w procesie przygotowawczym do serialu fabuła stała się problemem. Nieoficjalnie mówi się, że może to być spowodowane podobieństwami niektórych wątków do tego, co można już oglądać w The Mandalorian.

Serial Obi-Wan Kenobi na razie nie został skasowany. Producenci spróbują znaleźć nowego scenarzystę, który uratuje projekt. Sam Ewan McGregor, który ma ponownie wcielić się w tytułową postać, pozostaje optymistą i twierdzi, że zdjęcia ruszą na początku przyszłego roku. Deborah Chow nadal jest reżyserką całości

17. HBO negocjuje prawa do realizacji limitowanego serialu opartego na jednym z ważniejszych filmów ubiegłego roku - koreańskim Parasite w reżyserii Joon Ho Bonga. Teraz reżyser w najnowszym wywiadzie zdradził kilka szczegółów z planowanej produkcji.

UWAGA: LEKKIE SPOILERY FABUŁY "PARASITE"

W rozmowie z dziennikarką The Wrap Koreańczyk mówił: Miałem kilka kluczowych pomysłów w trakcie pisania scenariusza oryginalnego filmu. Nie zmieściłem ich w dwóch godzinach, ale trzymam je na iPadzie i myślę, że mówimy o limitowanej, sześcioodcinkowej serii. A właściwie - o sześciogodzinnym filmie.

Weźmy postać gosposi Mun Gwang. W późniejszych partiach filmu widzimy ją z siniakami na twarzy. Nawet jej mąż pyta o te siniaki, ta zaś milczy. Ale ja wiem, skąd je ma - i dlaczego wie, że istnieje bunkier w podziemiach domu. To tylko przykład, ale chodzi o to, że mam mnóstwo ciekawych, kontekstowych wątków - zapewnił reżyser. Z kolei spytany o to, kiedy zobaczymy serial, zażartował: może w 2027 roku.

Parasite to historia ubogiej rodziny Kimów. Jej życie zaczyna zmieniać się na lepsze od czasu, gdy starszy syn zostaje zatrudniony przez bardzo zamożną rodzinę jako korepetytor. Gdy wydaje się, że członkom familii nareszcie zaczyna się układać, dochodzi do odkrycia, które może zniszczyć ich plany na przyszłość.

Film zdobył m.in. Złotą Palmę w Cannes, Złoty Glob dla najlepszej produkcji nieanglojęzycznej, a także 6 nominacji do Oscara. Stał się również dużym przebojem box office'u, zarabiając na całym świecie 130 milionów dolarów. Jednym z producentów serialu ma być również Adam McKay (Vice, Big Short), który współpracuje z HBO przy Sukcesji.

Wywiad Filmwebu z reżyserem filmu

18. Jak podaje Bleeding Cool, w Marvel Studios trwają przygotowania do realizacji kolejnych dwóch seriali, które zapewne trafią na platformę Disney+.

Pierwszy z nich będzie inspirowany komiksem Briana Bendisa i Leinila Francisa Yu Secret Invasion. Dowiedzieliśmy się z niego, że bardzo wiele osób w rzeczywistości było Skrullami. Podszywanie się pod normalnych mieszkańców planet było częścią planu masowej inwazji przygotowanej przez fanatyczną sektę religijną Skrullów. Serial ma podobno być powiązany z kinowym widowiskiem Kapitan Marvel.

Drugi z seriali przygotowywanych przez Marvela ma opowiadać o przygodach postaci znanej z filmów kinowych. Niestety Bleeding Cool nie podało, o kogo chodzi. Wiadomo, że nie będą to Loki, Zimowy Żołnierz, Falcon, Wanda i Vision, bo oni już swoje seriale dostali

19. PSYCHOTEST: Sprawdź, którą premierę Netflix powinieneś obejrzeć

20. Star Trek: Discovery i pozostałe seriale z tego uniwersum znikną z platformy Netflix i przeniosą się na Amazon
21. Eddie Marsan dołączył do obsady serialu Amazonu The Power opowiadającego o niedalekiej przyszłości, gdy wszystkie kobiety odkryły u siebie niezwykłe moce
22. Katey Sagal zagra główną rolę w serialu stacji ABC Rebel. Fabuła inspirowana będzie inspirowana działalności Erin Brockovich, która została jedną z producentek
23. Tosin Cole zagra jedną z głównych ról w serialu stacji AMC 61st Street. Jest to historia młodego czarnoskórego licealisty i obiecującego sportowca, który staje się ofiarą skorumpowanego systemu sprawiedliwości w Chicago. Zostaje oskarżony o przynależność do gangu. Policja i prokuratura zamierza wykorzystać tę sprawę, by zemścić się za śmierć policjanta, który zginął podczas akcji antynarkotykowej

24. HBO zaprezentowało pierwszy zwiastun serialu The Undoing.

Serial jest ekranizacją powieści Jean Hanff Korelitz wydanej w Polsce pod tytułem Nie chciałaś wiedzieć. Grace (Nicole Kidman), spełniona żona i matka, ma wspaniałe życie. Jest cenioną terapeutką. Wkrótce ma ukazać się jej książka, w której namawia kobiety, by zaczęły ufać swojej intuicji i kierowały się głosem rozsądku w doborze partnerów. Wierzy w to, że pierwsze wrażenie jest nieomylne. Nieoczekiwanie jej życie rozpada się na kawałki. Mąż przepada bez wieści, a nowa znajoma Grace zostaje zamordowana. Policja puka do jej drzwi. Niebawem terapeutka dokonuje serii przerażających odkryć. Okazuje się, że żyła w świecie iluzji i kłamstw. Zdruzgotana tym, jak daleko rozminęła się z własną teorią, musi zbudować swój świat na nowo.

Twórcą serialu jest David E. Kelley (Wielkie kłamstewka). W obsadzie obok Kidman pojawią się: Hugh Grant (mąż) i Donald Sutherland (ojciec)
25. Platforma Hulu przygotowuje adaptację powieści F. Scotta Fitzgeralda pt. Czuła jest noc. Projekt został pomyślany jako serial. Do napisania fabuły zatrudniona została brytyjska scenarzystka i dramaturżka Nina Raine.
"Czuła jest noc", 1962

Książka wydana w 1934 opowiada o psychiatrze Dicku Diverze, który poślubia swoją chorującą na schizofrenię 16-letnią pacjentkę i rozpoczyna z nią wystawne i pełne dramatycznych wydarzeń życie na Riwierze Francuskiej.

Czuła jest noc przenoszona była na ekran już kilkukrotnie – w 1962 roku z Jasonem Robardsem i Jennifer Jones w rolach głównych, a także w 1985 z Peterem Straussem oraz Mary Steenburgen.

Produkcją zajmuje się studio należące do Colina Callendera

INNE (2)

1. Legendarny koszykarz NBA, Kobe Bryant, zginął w katastrofie prywatnego śmigłowca w Calabasas 26 stycznia rano - poinformowały amerykańskie media.

W niedzielę rano (czasu amerykańskiego) w Calabasas (miasto w hrabstwie Los Angeles w Kalifornii) rozbił się helikopter, którym podróżował Kobe Bryant. Nikt z pasażerów i członków załogi nie przeżył - podał jako pierwszy portal "TMZ Sports". Informację o śmierci Bryanta potwierdziły również ESPN i CNN.

W katastrofie prywatnego śmigłowca Sikorsky S-76, należącego do słynnego koszykarza, zginęło co najmniej pięć osób. Według relacji świadków, helikopter podczas lotu stanął w ogniu, po czym runął o ziemię. Jak udało się ustalić dziennikarzom, na pokładzie nie było żony sportowca - Vanessy Bryant. Kobe miał 41 lat.

"Chociaż służby ratunkowe zjawiły się na miejscu zdarzenia niemal natychmiast po wypadku, to nikogo nie udało się uratować. Wszyscy pasażerowie helikoptera zginęli na miejscu. Przyczyny wypadku bada już policja" - napisano na stronie internetowej "TMZ Sports".

Kobe Bryant od początku do końca kariery związany był z Los Angeles Lakers. Pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo NBA (2000, 2001, 2002, 2009, 2010). W 2008 roku został wybrany MVP sezonu zasadniczego ligi, a w dwóch kolejnych sezonach MVP finałów NBA. Był również dwukrotnym mistrzem olimpijskim.

Kobe Bryant uważany był za jedną z największych gwiazd amerykańskiej koszykówki. Od kilku lat interesował się kinem i telewizją. Za film krótkometrażowy Droga koszykówko w 2018 roku otrzymał Oscara. Był też producentem, scenarzystą i prowadzącym programu Detail stacji ESPN, w którym opowiadał o strategiach zwycięstwa w koszykówce analizując konkretne spotkania z aktualnych sezonów.

Z informacji pojawiających się w mediach wynika, że helikopter należał do Bryanta. Oprócz niego w katastrofie zginęły trzy inne osoby

2. Francuski oficer odkrywa dowody na to, że najgłośniejszy proces o zdradę ojczyzny opierał się na sfabrykowanych dowodach. Najwyżsi rangą dowódcy wojskowi robią wszystko, żeby zatuszować sprawę. Zekranizowana przez Romana Polańskiego powieść Roberta Harrisa osnuta jest wokół afery Dreyfusa, politycznego skandalu, który wstrząsnął Europą końca XIX wieku.

Sprawa Alfreda Dreyfusa podzieliła na przełomie XIX i XX wieku nie tylko Francję, ale też całą Europę. Oficer żydowskiego pochodzenia został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Nagonka na niego zjednoczyła narodowców i prawicę.

Kapitan Alfred Dreyfus, oficer pochodzenia żydowskiego, na podstawie sfałszowanych dowodów zostaje oskarżony o zdradę i szpiegostwo na rzecz Niemiec. Zostaje zdegradowany i dożywotnio zesłany na Diabelską Wyspę u wybrzeży Gujany Francuskiej.

Sprawa wydaje się zamknięta, jednakże Georges Picquart, najmłodszy pułkownik w wojsku francuskim, zostaje szefem tajnej sekcji wywiadu wojskowego i krótko po objęciu stanowiska orientuje się, że dowody w sprawie Dreyfusa są spreparowane, a kapitan padł ofiarą z jednej strony nastrojów antyżydowskich, a z drugiej – osobistych ambicji politycznych ministra wojny; na domiar złego wojsko nie chce się przyznać do pomyłki, nawet wtedy, gdy Picquart identyfikuje prawdziwego zdrajcę. Sytuacja staje się kuriozalna – wojsko, uparcie tkwiąc w błędzie, robi wszystko, byleby nie wypuścić z więzienia niewinnego człowieka, nawet kosztem puszczenia wolno prawdziwego szpiega. Ale Picquart nie rezygnuje i wbrew knowaniom szajki generałów próbuje doprowadzić do uwolnienia Dreyfusa.

Sprawa, rozdmuchiwana także przez bogatą rodzinę Dreyfusa, staje się głośna. Po stronie niewinnego opowiadają się różni znani Francuzi, w tym Emile Zola, który po swoim słynnym artykule Oskarżam! musi uciekać z Francji do Anglii. Afera zatacza coraz szersze kręgi, lecz mimo niezbitych dowodów, które przedstawia Picquart, wojsko wygrywa wszystkie starcia sądowe.

Książka Harrisa szczegółowo opisuje te zmagania Picquarta: kolejne procesy, kolejne matactwa wojskowych, kilkakrotne aresztowanie Picquarta i wydalenie go z wojska, aż po ostateczne uniewinnienie Dreyfusa po wielu latach walki, w roku 1906. Jak sam autor zaznacza we wstępie, jest to dokument podany w formie powieści. Ale ani przez chwilę nie wieje nudą, przeciwnie – książka jest znakomicie napisana i fascynująca. Jej wartość nie tkwi jednak w szczegółowym opisie przebiegu tej najgłośniejszej chyba afery politycznej, której rozmaite skutki trwają do dziś.

Mistrzostwo Harrisa polega na tym, że opowiadając nam znaną aferę polityczną z przełomu wieków XIX i XX, pisze książkę jak najbardziej aktualną współcześnie – o wynaturzeniach władzy; o tym, jak służby specjalne mają tendencję do wymykania się spod wszelkiej kontroli i uprawiania własnej polityki; o tym, jak media niszczą ludzi; o tym, jak w imię bezpieczeństwa narodowego można gwałcić prawa jednostki; i wreszcie o tym, że każda władza za wszelką cenę pragnie ukryć swoje błędy i za nic nie chce się przyznać do pomyłki

Dajcie znać, czy na Waszych sprzętach jest trochę lepiej z otwieraniem artykułów. Widzimy się za tydzień. Mata ne

1 komentarz:

  1. 1. Z tą stroną techniczną to ciekawa sprawa. Do tej pory posty wyświetlałem tylko na shirokuro.org, teraz dopiero ogarniając, że pod spodem to działa na blogspocie. Tutaj duże posty, pewnie przez surowy wygląd strony, działają sprawniej, również te przed podziałem na mniejsze posty.
    2. Pomijając zmiany w wydajności, to podział na mniejsze posty powinien ułatwić znalezienie i czytanie interesującego tematu :)

    OdpowiedzUsuń

CO NIECO O SOBIE - SERIALE

KRESKÓWKI 1. Nick van Dyk, jeden z szefów Activision Blizzard Studios pochwalił się na swoim profilu na portalu LinkedIn kilkoma projekt...